China SL-FL71 Drapery Flammability Tester Manufacturers and Suppliers | Skyline
industrial sewing machine

SL-FL71 Drapery Flammability Tester

Përshkrim i shkurtër:

NFPA 701 është standard Metodat e testeve zjarr Flaka Përhapja e Tekstile dhe filma. Sipas peshës të ndryshëm pëlhurë, e ndarë në 1 metodave dhe metodat 2.

 


 • Min.urdhër Sasia: 1 njësi
 • Çmimi: negociueshme
 • Paketë: kompensatë Case
 • Model: SL-FL71
 • Standard: NFPA 701
 • Detail Product

  Product Tags

  Drapery Flammability Tester for Test the Flame Retardant Properties of Hanging Fabrics Such as Curtains and Curtains

  Futja produkt i  Stof Ndezshmëri Tester

  NFPA 701 është standard Metodat e testeve zjarr Flaka Përhapja e Tekstile dhe filma. Sipas peshës të ndryshëm pëlhurë, e ndarë në 1 metodave dhe metodat 2.

  Parametrat produkt i  Stof Ndezshmëri Tester

  Aparat 1.Specified për të gjitha materialet e varur dekorative peshon më pak se 21 oz / yd² (700 g / m²).
  2.Manufactured with specified ½\" marinite panels framed in stainless steel.
  3.Meker Burner with Spark ignition.
  4.Gas system include the flow meter, pressure meter and pressure reducing valve.
  5.Automatically shut the system down completely after the 45-second flame application.

  Product Feature dhe Aplikimi i  Stof Ndezshmëri Tester

  1.Open strukturë kuti djegie;
  2.Calcium silicate board case, stainless steel wrapped outside;
  3.Meker Burner burner;
  4.The burner is available for heat of 10,500 BUT/Hour;
  5.Automatically set 20 seconds gas release time and standard burning time;
  6.Automatic ignition ignition mode;
  7.The timer accuracy is 0.1 second;
  8.A standard sample holder is provided.

  Të dhënat e produktit e  Stof Ndezshmëri Tester

  Stof Ndezshmëri Tester, e përdorur kryesisht në NFPA 701 Metoda 1, është përdorur për të testuar vetitë retardant flaka e pëlhurave në lartësi të tilla si perde dhe perde. Mund të aplikohet për pëlhura të vetme apo multi-layer, por jo të pëlhurave me një më i madh në peshë shumë se 700 g / m2 (21 oz / yd2)

  Standardet: NFPA 701
  dimension: 829mm (W) x 520mm x (H) x 460mm (D)
  peshë: 61kg
  kërkesat e instalimit
  Kërkesat Power: 220 V, 5 Amps
  Temperatura e ambientit: 10 ° C deri 35 ° C
  gazit punës: metani


 • Previous:
 • Next:

 • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne
  industrial sewing machine