Кина сноп кабел Вертикални пламен тестер производители и добавувачи | Панорама

Сноп кабел Вертикални пламен тестер

Краток опис:

Bunched Cable Vertical Flame Spread Tester is a series conforming to IEC 60332-3-10 (Category A~D) standards.


 • Мин.нарачката Кол: 1 единица
 • Цена: преносливи
 • Пакет: Иверица случај
 • Модел: SL806
 • Стандарди: GB / Т 18.380,3: 2001, GB / Т 18.380,31 ~ 36: 2008, IEC 60332-3-10: 2000, IEC 60332-3-21 ~ 25: 2000
 • детали за производот

  Тагови производ

  Bunched Cable Vertical Flame Tester with Stainless Steel Test Box

  Воведувањето на производот  Сноп кабел Вертикални пламен тестер

  Сноп од вертикално ширење на пламен на кабел тестер е серија во согласност со IEC 60332-3-10 (Категорија А ~ D) стандарди. Тестот мерки проширување на вертикални пламен на електронски или оптички кабел вертикална или жица со користење на стандардни изворот на палење додека снабдуваат одредена количина на воздухот на комората на дефиниран обем.
  Additionally, if bunched cable vertical flame spread testers burner is adjusted by 20 degrees angle, it can be measure under IEEE 383(IEEE 1202) standard. Also, if Heat Release Facility is attached, it can measure fire dynamics value as H.R.R (Heat Release Rate), S.P.R (Smoke Production Rate) and so on.​

  Параметри на производот  Сноп кабел Вертикални пламен тестер

  1.Test комора има димензија од 1.000 ± 100 (W) x 2.000 ± 100 (Д) х 4.000 ± 100 (H) mm.

  2. долната површина на комората за испитување е повисока од земјата, додека на задната страна е дополнета со изолирани материјал да го изолира од heat.At долниот дел на комората за испитување, постои 800 ± 20 (W) x 400 ± 10 (D) големина дупка на позицијата на 150 ± 10mm од предната страна на комората за снабдување на воздух.
  3.There е 300 ± 30 (W) x1,000 ± 100 (D) со големина од издувните дупка во задниот агол на горниот дел на комората за испитување за да се овозможи емисија на чад за време на тестот.
  4.A пламен стапица е инсталиран на предната страна на горилникот на вертикално ширење на пламен на тестер за да се спречи да има контраефект, пропан да се обезбеди најголема безбедност.
  5.Unlike конвенционалните IEC60332-3 опрема, на вертикалната ширење на пламен тестер евиденција на сите контрола и услови на тестирање со компјутер за да додадете кориснички стил.
  6.Ако запре тест прекумерна согорување поради вода спреј уред инсталиран за изгаснат.
  7. програма на барање на стандардот и 70,000Btu / ч може да биде програма.
  8.Wide димензии од нерѓосувачки челик скала: 500 (W) x 3, 500 (H) mm.
  9.Standard димензии од нерѓосувачки челик скала: 800 (W) x 3, 500 (H).
  10.Two комплети на стандардни пропан режач и дифузерот мешавини.
  11.Follow на стандардна категорија може да се програмира за да изберете тест.

  Производ Функција и примена на  Сноп кабел Вертикални пламен тестер

  1.Automatically контрола и евиденција на сите услови на тестирање со вашиот компјутер;
  2.Because на ефектот на температурата на притисок на гас и густина, гас режач и автоматски систем за надоместок на воздухот е под контрола на компјутер;
  3.Burning големината на површината: (L) × 257 (W) 4.5 mm;
  4. извор на топлина е вентилатор пропан режач на ремен со миксер Venturi и центар далечина дупка: 3,2 mm.

  Апликација: комплет жица и кабел горење тестер е инструмент за откривање на способноста на вертикално поставени комплет кабел или кабел за да се потисне вертикално ширење на пламен под одредени услови, и е суштински уред за комплет тестови согорување на енергетски кабли, контролни кабли и оптички кабли.

  Детали за производот на Сноп кабел Вертикални пламен тестер

  стандарди:

  GB / Т 18.380,3: 2001, GB / Т 18.380,31 ~ 36: 2008
  IEC 60332-3-10: 2000, IEC 60332-3-21 ~ 25: 2000
  Димензии: 1120 mm (W) x 2200 mm (D) x 5070 mm (H)
  Тежина: 500 килограми

  инсталација барања

  Електрични: 110V AC 60Hz / 230V AC 50Hz, 5А

  Температура на околината: Оперативни 10 ° C до 35 ° C
  гас: воздух и пропан


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас